ФК Дынама-Брэст

З пляцоўкі Вікіпедыя
(Пасля перасылкі з ФК Дынама Брэст)
Jump to navigation Jump to search
Дынама-Брэст
Лагатып
Поўная назва Таварыства з абмежаванай адказнасцю «Футбольны клуб "Дынама-Брэст"»
Заснаваны 1960
Горад Брэст, Беларусь
Стадыён ДАСК «Брэсцкі»
Умяшчальнасць: 10169
Галоўны трэнер Марцэл Лічка
Чэмпіянат Вышэйшая ліга
2018 6 месца
Сайт dynamo-brest.by
Форма
Асноўная
форма
Форма
Гасцявая
форма

«Дынама-Брэст»беларускі футбольны клуб з горада Брэст, заснаваны ў 1960 годзе. Трывалы ўдзельнік Вышэйшай лігі чэмпіянату Беларусі з яе заснавання ў 1992 годзе.

Эмблемы[правіць | правіць зыходнік]

Папярэднія назвы[правіць | правіць зыходнік]

  • 1960—1972: «Спартак»
  • 1973—1975: «Буг»
  • 1976—2011: «Дынама»
  • 2012: «Брэст»
  • з 2013: «Дынама-Брэст»

Дасягненні[правіць | правіць зыходнік]

Цяперашні склад[правіць | правіць зыходнік]

Станам на сакавік 2019 года, згодна з афіцыйным сайтам клуба[1].

Пазіцыя Імя Год нараджэння
1 Сцяг Беларусі Бр Арцём Дзенісенка 1999
30 Сцяг Беларусі Бр Аляксандр Гутар 1989
35 Сцяг Беларусі Бр Павел Паўлючэнка 1998
2 Сцяг Камеруна Аб Габі Кікі 1995
3 Сцяг Партугаліі Аб Дэніш Дуарты 1994
5 Сцяг Грэцыі Аб Ёргас Кацыкас 1990
13 Сцяг Беларусі Аб Максім Вітус 1989
21 Сцяг Беларусі Аб Алег Вераціла 1988
22 Сцяг Беларусі Аб Аляксандр Паўлавец 1996
97 Сцяг Беларусі Аб Аляксей Іваноў Траўма 1997
7 Сцяг Беларусі ПА Арцём Быкаў 1992
9 Сцяг Беларусі ПА Сяргей Крывец Траўма 1986
10 Сцяг Украіны ПА Арцём Мілеўскі 1985
11 Сцяг Ганы ПА Саліў Бабаво Траўма 1999
Пазіцыя Імя Год нараджэння
15 Сцяг Беларусі ПА Сяргей Кісляк 1987
17 Сцяг Беларусі ПА Павел Сядзько 1998
19 Сцяг Украіны ПА Аляксандр Наёк 1992
23 Сцяг Швецыі ПА Аямідэ Джыбаду 2000
25 Сцяг Швецыі ПА Махамед Адан 2000
33 Сцяг Беларусі ПА Павел Няхайчык Капітан каманды 1988
72 Сцяг Беларусі ПА Максім Лотыш 2001
73 Сцяг Беларусі ПА Алег Нікіфарэнка 2001
77 Сцяг Беларусі ПА Раман Юзапчук 1997
88 Сцяг Беларусі ПА Павел Савіцкі 1994
99 Сцяг Нігерыі ПА Чыдзі Асучукву Траўма 1993
20 Сцяг Ганы Нап Джаэл Фамее 1997
29 Сцяг Украіны Нап Аляксей Хабленка 1994
51 Сцяг Беларусі Нап Дзяніс Лапцеў 1991

Рэзервовы склад[правіць | правіць зыходнік]

Пазіцыя Імя Год нараджэння
Сцяг Беларусі Бр Аляксандр Наўмовіч 2001
Сцяг Беларусі Бр Яўген Чопчыц 2000
34 Сцяг Беларусі Аб Максім Смалеўскі 2000
Сцяг Беларусі Аб Арцём Бычкоўскі 1999
Сцяг Беларусі Аб Мікіта Іванюценка 2001
Сцяг Беларусі Аб Юрый Круш 1999
Сцяг Беларусі Аб Данііл Пракапчук 2000
Сцяг Беларусі ПА Аляксей Анцілеўскі 2002
Сцяг Беларусі ПА Дзмітрый Дуброў 2000
Пазіцыя Імя Год нараджэння
Сцяг Беларусі ПА Максім Еўтух 2000
Сцяг Беларусі ПА Максім Кавальчук 2000
Сцяг Беларусі ПА Дзяніс Мілашэўскі 2001
Сцяг Беларусі ПА Уладзіслаў Саўчык 2000
Сцяг Беларусі ПА Вадзім Фядосік 2000
Сцяг Беларусі ПА Кірыл Чарняўскі 2000
Сцяг Беларусі ПА Арцём Ярошык 2000
Сцяг Беларусі Нап Уладзіслаў Верамейчык 1997
Сцяг Беларусі Нап Іван Лазюк 2001

Трансферы[правіць | правіць зыходнік]

Зіма 2018—2019[правіць | правіць зыходнік]

Прыйшлі ў клуб[правіць | правіць зыходнік]

Дата Пазіцыя Ігрок Папярэдні клуб
09.12.2018[2] Аб Сцяг Беларусі Аляксей Іваноў1 Сцяг Беларусі Прамень
01.01.2019[3] Нап Сцяг Беларусі Дзяніс Лапцеў Сцяг Беларусі Шахцёр
11.01.2019[4] Аб Сцяг Беларусі Аляксандр Паўлавец Сцяг Беларусі Тарпеда-БелАЗ
12.01.2019[5] Нап Сцяг Украіны Арцём Мілеўскі Сцяг Венгрыі Кішварда
21.01.2019[6] Аб Сцяг Беларусі Арцём Бычкоўскі Сцяг Беларусі Рух
05.02.2019[7] Нап Сцяг Швецыі Махамед Адан2 Сцяг Італіі Эмпалі
12.02.2019[8] Аб Сцяг Грэцыі Ёргас Кацыкас Сцяг Румыніі Дынама (Бухарэст)

1 З арэнды
2 У арэнду

Пакінулі клуб[правіць | правіць зыходнік]

Дата Пазіцыя Ігрок Новы клуб
05.12.2018[9] Аб Сцяг Грэцыі Яніс Каргас Сцяг Грэцыі ПАС
07.12.2018[10] ПА Сцяг Славеніі Жэлька Філіпавіч Сцяг Казахстана Атырау
07.12.2018[10] Нап Сцяг Бразіліі Нівалду Сцяг Беларусі Гомель
26.12.2018[11] ПА Сцяг Беларусі Дзмітрый Герман1 Сцяг Беларусі Рух
09.01.2019[12] Аб Сцяг Беларусі Андрэй Залескі Сцяг Беларусі Дынама (Мінск)
11.01.2019[13] Нап Сцяг Беларусі Кірыл Кірыленка
14.01.2019[14] ПА Сцяг Беларусі Кірыл Прамудраў2 Сцяг Беларусі Тарпеда-БелАЗ
25.01.2019[15] Нап Сцяг Беларусі Раман Васілюк завяршыў кар’еру
28.01.2019[16] Аб Сцяг Беларусі Дзмітрый Барысаў Сцяг Беларусі Нёман
05.02.2019[17] Аб Сцяг Беларусі Данііл Мірошнікаў3 Сцяг Беларусі Рух
06.03.2019[18] ПА Сцяг Беларусі Уладзімір Мядзведзь Сцяг Беларусі Слуцк

1 Раней — у «Слуцку» ў арэндзе
2 Раней — у «Промні» ў арэндзе
3 У арэнду

Статыстыка выступленняў[правіць | правіць зыходнік]

Чэмпіянат і Кубак Беларусі[правіць | правіць зыходнік]

Сезон Ліга М Г В Н П Галы Ачкі Кубак Заўвагі
1992 Першая (Д1) 3 15 8 3 4 21–10 19 Паўфінал
1992–93 Першая (Д1) 7 32 13 9 10 33–29 35 1/8 фіналу
1993–94 Першая (Д1) 8 30 11 9 10 30–29 31 Паўфінал
1994–95 Першая (Д1) 10 30 9 10 11 33–33 28 1/8 фіналу
1995 Першая (Д1) 10 15 5 2 8 27–32 17 1/8 фіналу
1996 Першая (Д1) 10 30 7 11 12 39–43 32 Чвэрцьфінал
1997 Першая (Д1) 7 30 12 6 12 44–52 42 1/8 фіналу
1998 Вышэйшая (Д1) 9 28 12 2 14 40–40 38 1/8 фіналу Змена назваў ліг
1999 Вышэйшая (Д1) 7 30 14 4 12 59–52 46 Чвэрцьфінал
2000 Вышэйшая (Д1) 10 30 10 4 16 37–51 34 1/8 фіналу
2001 Вышэйшая (Д1) 11 26 8 5 13 26–38 29 Паўфінал
2002 Вышэйшая (Д1) 10 26 8 8 10 25–26 32 1/8 фіналу
2003 Вышэйшая (Д1) 11 30 5 12 13 21–49 27 1/16 фіналу
2004 Вышэйшая (Д1) 8 30 10 9 11 39–41 39 1/8 фіналу
2005 Вышэйшая (Д1) 8 26 11 3 12 39–33 36 Чвэрцьфінал
2006 Вышэйшая (Д1) 9 26 8 7 11 17–31 31 Пераможца
2007 Вышэйшая (Д1) 12 26 6 8 13 23–31 25 1/8 фіналу
2008 Вышэйшая (Д1) 6 30 13 8 9 40–34 47 1/16 фіналу
2009 Вышэйшая (Д1) 5 26 10 8 8 30–24 38 1/16 фіналу
2010 Вышэйшая (Д1) 5 33 12 10 11 48–40 46 Чвэрцьфінал
2011 Вышэйшая (Д1) 10 33 8 11 14 38–46 35 Чвэрцьфінал
2012 Вышэйшая (Д1) 8 30 8 5 17 27–38 29 Чвэрцьфінал
2013 Вышэйшая (Д1) 8 32 11 7 14 32–41 40 1/8 фіналу
2014 Вышэйшая (Д1) 11 32 7 5 20 29–68 26 Паўфінал
2015 Вышэйшая (Д1) 12 26 7 3 16 23–42 24 1/8 фіналу
2016 Вышэйшая (Д1) 8 30 11 7 12 38–38 40 Пераможца
2017 Вышэйшая (Д1) 4 30 14 9 7 47–26 51 Пераможца
2018 Вышэйшая (Д1) 6 30 14 10 6 52–30 52 1/8 фіналу

Міжнародныя кубкі[правіць | правіць зыходнік]

Сезон Кубак Раўнд Клуб Першыя матчы Адказныя матчы Вынік
2007—2008 Кубак УЕФА 1 к/р Сцяг Латвіі Металург (Ліепая) 1:1 (Г) 1:2 (Х) 2:3 Symbol delete vote.svg
2017—2018 Ліга Еўропы 2 к/р Сцяг Аўстрыі Альтах 1:1 (Г) 0:3 (Х) 1:4 Symbol delete vote.svg
2018—2019 Ліга Еўропы 2 к/р Сцяг Грэцыі Атрамітас (Афіны) 4:3 (Х) 1:1 (Г) 5:4 Symbol confirmed.svg
3 к/р Сцяг Кіпра Апалон (Лімасол) 0:4 (Г) 1:0 (Х) 1:4 Symbol delete vote.svg

Галоўныя трэнеры[правіць | правіць зыходнік]

Зноскі

  1. КОМАНДА
  2. Алексей Иванов вернулся из аренды в Луче
  3. Лаптев стал игроком брестского "Динамо"
  4. Александр Павловец подписал контракт с брестским "Динамо"
  5. Артем Милевский подписал 2-летний контракт с брестским "Динамо"
  6. «Рух» покинули 7 футболистов
  7. Брестское "Динамо" арендовало нападающего "Эмполи"
  8. Греческий защитник Кацикас стал игроком брестского "Динамо"
  9. Каргас покинул брестское "Динамо"
  10. 10,0 10,1 Брестское "Динамо" расторгло контракты с Нивалдо и Филиповичем
  11. Сергей Щегрикович и Дмитрий Герман покинули "Слуцк"
  12. Андрей Залеский покинул брестское "Динамо"
  13. Брестское "Динамо" рассталось с Кириленко
  14. Брестское "Динамо" рассталось с Премудровым
  15. Роман Василюк завершил карьеру футболиста
  16. "Неман" объявил о подписании контракта с Дмитрием Борисовым
  17. Защитник брестского "Динамо" на правах аренды перешел в "Рух"
  18. Владимир Медведь подписал контракт с СФК "Слуцк"!

Спасылкі[правіць | правіць зыходнік]